Strona głównaUncategorizedCzym jest pogotowie akumulatorowe?

Czym jest pogotowie akumulatorowe?

Pogotowie akumulatorowe to usługa, która polega na naładowaniu lub wymianie akumulatora w miejscu wyznaczonym przez klienta. Jest to nieoceniona pomoc, w szczególności dla tych kierowców, którzy potrzebują szybkiej pomocy oraz dla tych, którzy nie czują się pewnie w samodzielnym wykonywaniu napraw. Jakie są pozostałe zalety tego rozwiązania? Sprawdźmy!

Czym jest pogotowie akumulatorowe?

Gdy samochód nie chce się uruchomić z powodu wyładowanego akumulatora, pogotowie akumulatorowe może przyjechać w wyznaczone miejsce. Następnie fachowcy sprawdzają stan akumulatora i decydują jakie rozwiązanie będzie rekomendowane w danym przypadku. Może to być wymiana starego akumulatora na nowy lub po prostu naładowanie dotychczas używanej jednostki.

Jakimi zaletami charakteryzuje się takie rozwiązanie?

  • Szybka pomocjedną z kluczowych zalet pogotowia akumulatorowego jest możliwość szybkiego przyjazdu specjalistów w wyznaczone przez Ciebie miejsce. Usługi tego typu z reguły działają przez 7 dni w tygodniu więc niemal w dowolnym momencie możesz poprosić o wsparcie.
  • Doświadczenie i profesjonalna pomoc wykwalifikowanej kadry – w przypadku wymiany lub chęci naładowania akumulatora bardzo pomocne może być doradztwo ze strony profesjonalistów, którzy specjalizują się w mechanice samochodowej. Usługi te często obejmują nie tylko wymianę akumulatora i ładowanie, ale także diagnostykę i poradę dotyczącą optymalnego użytkowania oraz konserwacji. Pomoc specjalistów to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo podczas wykonywania prac pod maską samochodu.
  • Brak konieczności wizyty w warsztacie samochodowym – dzięki mobilnej obsłudze możesz zaoszczędzić czas jaki trzeba by przeznaczyć na wizytę w standardowym warsztacie samochodowym.
  • Brak konieczności korzystania z lawety samochodowej – dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze, unikając dodatkowych kosztów związanych z transportem pojazdu do warsztatu. Koszt związany z usługą lawety może przewyższyć koszt zakupu nowego akumulatora, dlatego w przypadku, gdy akumulator rozładuje się na drodze rozsądniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z mobilnej wymiany akumulatora niż z usług lawety.

Podsumowanie

Podsumowując, pogotowie akumulatorowe to bardzo ciekawa usługa, która powinna zainteresować wielu kierowców. Problemy z akumulatorem mogą się przydarzyć każdemu z nas. Natomiast samodzielne naładowanie nie zawsze jest możliwe, dlatego możliwość zadzwonienia po fachowca niejednokrotnie może być nieocenionym wsparciem. Usługi tego typu dostępne są w wielu miastach w Polsce, między innymi w Warszawie (np. wymiana akumulatora z dojazdem w warszawie).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły