Strona głównaUncategorizedDopasuj materiał do swoich potrzeb - skorzystaj z profesjonalnego gięcie blachy 

Dopasuj materiał do swoich potrzeb – skorzystaj z profesjonalnego gięcie blachy 

Blacha to niezwykle plastyczny materiał, który wykorzystywany jest w przemyśle na szeroką skalę. Gięcie blachy jest jednym z ważniejszych procesów podczas obróbki metalu. Obecnie przebiega bardzo szybko, co jest możliwe dzięki zaawansowanym technologicznie maszynom. Mało tego, to może odbywać się z zastosowaniem co najmniej kilku różnych technologii. Każdego dnia spotykamy się z przedmiotami codziennego użytku, które były poddane gięciu. A co jeśli sami chcemy skorzystać z takiej usługi w warmińsko-mazurskim? Warto w takiej sytuacji znaleźć specjalistów. 

Do czego wykorzystuje się gięcie blachy

Gięcie blach stalowych to często wykorzystywana, precyzyjna i stosunkowa szybka metoda plastycznej obróbki metalu. Proces ten zazwyczaj jest poprzedzony wycinaniem, po którym następuje etap wygładzania i malowania powierzchni. Sam proces wyginania blach nie jest skomplikowany i polega na odkształceniu stali i zmiany jej krzywizny. Stalowe blachy są trwałym i odpornym na uszkodzenia materiałem, który wykorzystywany jest na wiele sposobów. Jednym z nich jest produkcja mebli metalowych, którą znajdziecie na przykład w gięcie blach Olsztyn. Popularne jest także tworzenie blaszanych okryć dachów, rynien czy parapetów. 

Jak gięta jest blacha? 

Wysokiej jakości zakłady, usługę gięcia realizują na profesjonalnych prasach krawędziowych, które zapewniają automatyzację procesu, a tym samym wysoką jakość. Gięcie blach Olsztyn zapewnia: 

  • siła nacisku może wynosić nawet 135 t;
  • maksymalna długość giętego elementu może sięgać 3 metrów;
  • gięte są blachy o grubości w zakresie od 0,5 do 15 mm;
  • laserowy pomiar kąta gięcia jest gwarancją dokładności.

Wybierz profesjonalistów 

Podstawowy podział gięcia blachy dotyczy rozróżnienia na gięcie ręczne i maszynowe. W pierwszym przypadku stosuje się takie przyrządy, jak okuta deska, wzornik, przyrząd szczelinowy, czy szczypce. Jednak obróbka jest czasochłonna i obarczona dużym ryzykiem błędu. Dlatego też stawia się na automatyzację. Zanim zlecimy gięcie blachy, warto zapoznać się z ofertą zakładu pełniącego takie usługi i postawić na nowoczesne rozwiązania. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły