Strona głównaUncategorizedJakie wartości dziecko odnajdzie w przedszkolu? 

Jakie wartości dziecko odnajdzie w przedszkolu? 

Pójście do przedszkola to bez dwóch zdań ogromny krok dla dziecka, a czasami także i dla rodzica. Na początku nasze pociechy często boją się tego miejsca i mają problem, by się przełamać. Jednak z czasem zaczynają się oswajać i dobrze czuć się w tym miejscu. Można zdecydować się na stwierdzenie, że przedszkole w życiu małego dziecka staje się po części jego drugim domem. Spędza w nim sporą część swojego czasu, poznaje swych rówieśników, zdobywa wiedzę. To z kolei sprawia, że ma ono szansę od małego nauczyć się ważnych wartości.

Otwartość na innych

Kiedy nasze pociechy zaczynają swoją przygodę w przedszkolu, spotykają na swojej drodze wielu rówieśników. Pierwsze rozmowy i wspólne poznawanie się wywierają na nich zainteresowanie drugą osobą. Spędzanie czasu z nowo poznanymi kolegami i koleżankami sprawia, że dzieci stają się bardziej otwarte. Mimo, że może wydawać się to naturalną koleją rzeczy, to nie można zapomnieć o tym, że dla dziecka to wciąż coś nowego i w ten sposób uczy się budować relacje z innymi. Po pewnym czasie staje się to czymś naturalnym, dzięki czemu przedszkolak pozbywa się nadmiernej nieśmiałości i w ten sposób uczy się być bardziej towarzyskim.

Bycie bezinteresownym

   Bezinteresowności dzieci mogą zacząć uczyć się w przedszkolu. Zapraszanie się wzajemnie do zabaw, pomaganie w zadaniach, pożyczanie sobie danych rzeczy czy dzielenie się nimi najłatwiej przychodzi właśnie dzieciom. Wszystkie te rzeczy sprawiają im radość, a one same robią to z czystej dobroci, nie oczekując niczego w zamian. Ta cecha to zdecydowanie coś, czego dorośli mogliby uczyć się od swoich pociech.

Świadomość, że jesteśmy równi

   Dla każdego dziecka, pierwsze dni w przedszkolu mogą być niepewne i stresujące. Ta świadomość w pewnym stopniu je do siebie zbliża. Kiedy wzajemnie się poznają, wiedzą, że każde z nich czuje to samo, przez co widzą w sobie zrozumienie. Nie patrzą na siebie z góry i nie uważają, że ktoś jest lepszy lub gorszy. Nie wykluczają siebie nawzajem, tylko robią wszystko, by dobrze spędzić razem czas.

Więcej na temat rozwoju dziecka w przedszkolu można przeczytać na stronie przedszkole Luboń lub żłobek Nieporęt.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły