Strona głównaUncategorizedKiedy potrzebna jest pomoc prawna przy rozwodzie?

Kiedy potrzebna jest pomoc prawna przy rozwodzie?

Sprawa rozwodowa to niezwykle ciężki okres w życiu małżonków. Stres, emocje, wysokie koszty oraz długo ciągnące się rozprawy przyprawić mogą o gęsią skórkę. Jest jednak sposób, aby tego uniknąć. Wystarczy skorzystać z pomocy pranwej, która zajmie się przeprowadzeniem naszej sprawy sądowej. Dzięki temu unikniemy nieporozumień, błędów oraz ograniczymy czas związany z tym nieprzyjemnym wydarzeniem.

Wielu z nas broni się przed zatrudnieniem prawnika. Ma to związek z wysokimi kosztami takich usług, co w połączeniu z wydatkami związanymi z pozwem rozwodowym, alimentami, podziałem majątku czy przeprowadzką, może dać nam całkiem sporą sumę pieniędzy. Jednak w takich przypadkach lepiej zaoszczędzić sobie nerwów i stresu. Rozwód powinien zakończyć się jak najszybciej, bez zbytniego rozdrapywania spraw, tak aby małżonkowie mogli bez problemu rozpocząć nowe etapy w swoim życiu.

Mieszkając w dużym mieście możemy wpisać po prostu adwokat Wrocław. Rozwód to specjalizacja, której prawnicy podejmują się bardzo często, nie będzie więc problemu ze znalezieniem profesjonalisty w tym zakresie. Mamy za to pewność, że nie będziemy musieli osobiście przygotowywać wszystkich dokumentów, biegać po salach sądowych (bo skorzystamy z pomocy pełnomocnika) oraz załatwiać załączników do pism czy pilnować terminów odpowiedzi na dokumenty sądowe.

Kiedy będziesz potrzebował pomocy prawnej?

Oczywiście nie ma wymogu korzystania z takiego przywileju. Każdy może zdecydować się na przejście przez cały proces rozwodowy samodzielnie, musi jednak liczyć się z wieloma formalnościami, problemami i zawiłościami w procesie. Ważne będzie trzymanie emocji na wodzy oraz dobra organizacja czasu. Niektóre pisma przygotowywać trzeba w określonym terminie, jeśli więc łączymy czas sprawy rozwodowej z życiem zawodowym i wychowywaniem dzieci, możemy już nie mieć chwili, aby przygotować konkretne pismo czy zająć się zdobyciem koniecznego do niej załącznika.

Jeśli jednak ktoś z Twojej rodziny czy najbliższych znajomych miał już styczność z samodzielnie przeprowadzoną rozprawą rozwodową – Ty też możesz spróbować. Zapytaj się o szczegóły, przebieg całego procesu oraz niezbędne dokumenty. Pamiętaj, że jeśli przygotujesz dla sądu pismo z błędami, to Twoja sprawa zostanie przesunięta nawet o kilka tygodni, aż do momentu, gdy wniosek zostanie złożony poprawnie i bez żadnych wątpliwości. Istotne jest również dotrzymywanie terminów, inaczej mogą Cię dosięgnąć nieprzyjemne konsekwencje związane z zaistniałą sytuacją.

Przygotowywanie pism urzędowych to spore wyzwanie. Wymaga znajomości języka urzędowego oraz aktualnie obowiązujących przepisów. Choć wiele wzorów pism znajduje się w internecie, to często wypełniając je sami, możemy zapomnieć o istotnych szczegółach. Nie pomaga także stres oraz nadmierna emocjonalność. Małżonkom trudno jest opanować emocje w trakcie rozprawy, dobrze jest więc mieć obok kogoś kto jest neutralny, żeby bezproblemowo można przejść cały rozwodowy proces.

Pamiętaj o przygotowaniu wszystkich dokumentów

Jeśli nastąpił trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego, a Ty chcesz się rozwieść, musisz pamiętać o bezbłędnym przygotowaniu pozwu rozwodowego. Muszą się w nim znaleźć nie tylko informacje dotyczące chęci rozejścia się oraz dane małżonków, ale także powody, potwierdzone dowodami oraz niezbędne załączniki. Będziesz potrzebował między innymi zaświadczenia o zarobkach, wyciągu z kont bankowych, odpisu aktu małżeństwa oraz aktów urodzenia swoich dzieci, a także dokumentu potwierdzającego wartość majątku.

Pozyskanie wszystkich pism bez znajomości sposobów ich otrzymania, może małżonkom przysporzyć wielu trudności. A to z kolei przekłada się na większy stres w trakcie rozprawy rozwodowej oraz odbija się niekorzystnie na dzieciach. Dlatego warto zatrudnić prawnika, który pomoże nam ominąć takie sytuacje. Dzięki takiemu rozwiązaniu małżonkowie mogą skupić się na układaniu swojego przyszłego życia prywatnego oraz zawodowego bez uruchamiania niepotrzebnych negatywnych emocji.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły