Strona głównaFinanseNa czym polega odfrankowanie kredytu?

Na czym polega odfrankowanie kredytu?

W dzisiejszych czasach popularne są różne drogi dla tak zwanych frankowiczów. Możesz zdecydować się na najczęściej wybierany scenariusz, czyli na przewalutowaniu kredytu we frankach. Czytając nasz poradnik dowiesz się, czy dzięki takiej opcji pozbędziesz się kłopotliwego zobowiązania finansowego i na czym dokładnie polega takie rozwiązanie. 

Jak wygląda przewalutowanie kredytu we frankach?

Obecnie niemalże każdy kredyt frankowy da się przewalutować na polską walutę. Dzięki temu finalna kwota do spłaty może być większa, aczkolwiek nie wzrośnie wraz z osłabieniem polskiego złotego.

Na tę chwilę przewalutowanie kredytu powoduje wzrost raty dla kredytobiorcy. Według aktualnych zasad rata kredytu w złotówkach jest rozliczana na podstawie aktualnej stopy WIBOR, która również mocno wzrasta. Dla kredytów frankowych obowiązuje stopa LIBOR, która wypada nieco korzystniej z punktu widzenia kredytobiorców. Warto wiedzieć, że decydując się na przewalutowanie kredytu we frankach, trzeba liczyć się z tym, że nowa umowa będzie obowiązywać na aktualnych stawkach, a nie tych z dnia podpisania wcześniejszej umowy.

Odfrankowanie kredytu – czy to się opłaca?

Oczywiście jest wiele kwestii, o jakich warto pamiętać na etapie odfrankowania kredytu w tej walucie. Najistotniejsze skutki takiego postępowania, to:

  • brak ryzyka uzależnienia wysokości raty kredytu od wartości fluktuacji waluty,
  • opcja zażądania zwrotu środków za dotychczas opłacone raty – nawet do 10 lat wstecz,
  • zmniejszenie wysokości pozostałego do spłaty zobowiązania kredytowego,
  • zachowanie korzystnego oprocentowania zgodnie ze wskaźnikiem LIBOR.

Ugody frankowe stają się coraz popularniejsze. Banki obecnie niechętnie podpisują nowe umowy, choć ze względu na coraz mocniejsze naciski ze strony kredytobiorców, na rynku pojawiają się ciekawe opcje właśnie dla takich osób. Aby skutecznie odfrankować swoje zobowiązanie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii. To szansa na szybsze wypracowanie korzystnego dla siebie rozwiązania i zmniejszenie zobowiązania kredytowego we frankach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły